Kelimeler her zaman bilginin alınması ve yayılmasının kalbinde yer almıştır. Günümüzde basılı bilginin okunması artık sadece bu iş için geliştirilmiş olan e-okuyuculara, çok amaçlı tabletlere ve diğer dijital cihazlara doğru kayıyor. Bu yeni düşünce şekli büyük değişimler tetikleyecek ve yayıncılık ekosisteminde içerik girişinde yeni trendler yaratacak. Crenno bu yeni oluşumun merkezinde yer alıp hem yayıncılar hem de okuyucuların oluşan yeni yayıncılık düzeninde yerlerini alabilmelerini sağlayan mobil çözümler sunuyor.
 
Bu konudaki ürünlerimiz:

CRENNO Digital Publishing Platform
 
 
 
 

 
 
 
 
Crenno Yayıncılık Platformu’nun Özellikleri:

 

İnteraktif Dijital İçerikler

Crenno Yayıncılık Platformu, gazete, dergi, kitap, broşür veya katalog sayfalarınızda interaktif dijital içerikler tanımlamanıza imkan sağlar.

Sayfalarınıza ekleyebileceğiniz interaktif içerikler arasında

  •  Fotoğraflar
  •  Videolar
  •  Web sayfaları
  •  İnteraktif Reklam Alanları
  •  Linkler
  •  HTML5 içeriği yer alır.

 

Kolay Yönetilen Dijital İçerik Girişi Arayüzü

Crenno Mobil Yayıncılık Platformu,

  •  Yayın içerisine yerleşik olarak gelecek fotoğraf, video, reklam vb. tüm dijital içeriğin tek bir ara yüzle, web üzerinden kolay, hızlı ve zahmetsizce yapılabilmesine olanak sağlar.
  •  Göze hitap ettiği ölçüde kullanım kolaylığı ve işlevselliği de ön plana çıkartarak Dijital İçerik Yönetimini zor bir süreç olmaktan uzaklaştırıp yalın, anlaşılır ve rahat yönetilebilir bir hale getirir.

 

 

Dijital İçerikte Sponsorluk ve Reklam Alanları

Crenno Mobil Yayıncılık Platformu Mobil Uygulaması’nda navigasyon ekranlarında, sayfaların içerisine yerleşik olarak veya kendi sayfalarında sponsorlarınız için özel alanlar tanımlayabilir, bu sayede basılı yayınlarınızdan farklı olarak;

  • Dilerseniz sadece mobil uygulama üzerinde gösterilebilen reklam alanları yaratabilir,
  • Bu reklamların tıklanma sayısı veya gösterim süresi gibi bilgilerle reklam verenlere ne kadar etkili olduklarına dair ayrıntılı raporlar düzenleyebilirsiniz.


Web Tabanlı İçeriklerle Etkileşim

Okuyucular yayınızı okurken, yazı üzerindeki bir bağlantıya dokunup, anında bir internet sitesine yönlendirilebilir. Üstelik bunun için kullanıcıların yayın platformunu terk etmesine de gerek yok. Okuyucular bu içeriklerde de yayının bir parçasıymış gibi gezinmeye devam edebilirler.


Anlık İstatistikler ve Gelişmiş Raporlama

Sunduğumuz istatistik paneli sayesinde anlık okuyucu rakamlarını görebilir, sayfa bazında geçirilen süre gibi detaylı bilgilere ulaşabilir, bunun yanında dijital reklamlarınızın tıklanma ve izlenme bilgilerini edinebilirsiniz. Üstelik tüm bu bilgilere ister anlık olarak isterseniz geçmişe yönelik; günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak ulaşabilirsiniz.

 

Yayına özel katalog sayfası

Crenno Yayıncılık Platformu, birçok yayın için muhteşem çözümler sunan bir katalog listeleme ekranı ile birlikte gelir. İsterseniz bu katalog sayfasını dilediğiniz gibi özelleştirebilir, size özel bir katalog sayfası yaratabilirsiniz.


App Store Abonelik Sistemi

Yayınlarınızı okurlarınıza ücretli olarak sunmayı düşünmeniz halinde, isteğinize bağlı olarak uygulamanıza Apple App Store abonelik sistemini entegre edebilir, bu sayede ek bir e-ticaret sistemi kullanmadan okuyucularınızın yeni yayınlarınızı uygulamanız içerisinden rahatlıkla ve hızla satın almalarını sağlayabilirsiniz.


Dikey ve yatay kullanımda farklı görünüm

Crenno Yayıncılık Platformu ile okuyucularınıza dikey kullanımda farklı, yatay kullanımda farklı görünümde sayfalar sunabilir, her ikisinin kendine özgü avantajlarını kullanarak kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.


Yazdırılabilir Sayfalar

Crenno Mobil Yayıncılık Platformu’nda okuyucularınız beğendikleri sayfaları yazıcı ikonuna tıklayarak bir dokunuşla yazıcılarından çıktı olarak alabilirler. Elbette siz bu sayfaların çıktılarının alınmasına müsade etmişseniz. Bu özelliği sayfa sayfa ya da yayın bazında açık ya da kapalı olarak işaretlemeniz de mümkün.


Favori Sayfalar ve Bookmark Ekleme

Crenno Mobil Yayıncılık Platformu’nda okuyucular, beğendikleri bir sayfayı favorilerine ekleyebilir, daha sonra bu favori sayfalarına doğrudan katalog ekranından erişebilirler. Dahası, istenilen sayfalara bookmark ekleyip, yayını okumalarına kaldıkları yerden devam edebilirler.


Sosyal Ağlara Tek Tıkla Entegrasyon

Yayınlarınızı takip edenler okumakta oldukları yazı, haber, fotoğraf ya da diğer dijital içerikleri, bir tıkla Facebook, Twitter gibi sosyal ağ hesaplarında paylaşabilir, bu içerikler hakkında arkadaşlarıyla tartışabilirler.