Yaratıcılık (CREativity) ve Yenilik (iNNOvation) kelimelerinin köklerinin bir araya gelmesi ile oluşan ve temelleri 2006 yılına dayanan CRENNO kazandığı Tübitak Teydeb desteği ile ivme kazanarak 2009 yılında kurulmuştur. Profesyonel çekirdek bir kadro ile doğan yazılım ekibimiz ilerleyen zamanla alanlarında yetkin ve dinamik yazılım ve tasarımcı kadrosuyla büyüyerek, müşterilerimiz ve kullanıcılarımız için eşsiz değerler yaratan çözümler geliştirmeye devam etmektedir.

 

Köklerinden de anlaşılacağı üzere Crenno’nun vizyonu yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımını sahip olduğu know-how ile birleştirip müşterilerine gereksinimleri doğrultusunda maksimum fayda sağlayan ve dünya çapında en çok tercih edilen mobil uygulama çözümleri üretmektir. Ana uzmanlık alanı mobil teknolojiler olan Crenno bu alanda kendi mükemmellik standartlarını yaratıp bunları geçmeyi hedeflemektedir.

 

Crenno mobil teknoloji dünyasında öncelikli olarak Dijital Yayıncılık, Operatör Çözümleri, Mobil Devlet Çözümleri, Kurumsal Çözümler ve Oyun alanlarında uzmanlık kazanmıştır.